Sağlık ve Güvenlik

İKA'DA SAĞLIĞIMIZ HER ZAMAN ÖNEMLİDİR

Title Separator

İKA’da sağlık en çok önemsenen konulardan biridir. Her çocuğun sağlık durumu yakından takip edilir. Okul içinde yaşadıkları herhangi bir sağlık problemi ya da kaza durumunda, çocuklar kurum revirine götürülür ve kurum hemşiremiz tarafından müdahale edilir. Yaşanan olası sağlık problemi ya da kaza ile ilgili bilgi gün içerisinde mutlaka veli ile iletişime geçilerek verilir.

Hastalıklar hayatın ve okul yaşamının bir parçasıdır. Tüm tedbirler hastalıkların azaltılması ve bulaşıcılıklarının engellenmesi içindir. Ancak yine de çocuklarımızın ilaç kullanması gerektiği hallerde, veli onayı ile ilaçları kurum hemşiresi tarafından takip edilir, ölçek ve kullanım sıklığı ise reçetelendirildiği şekliyle, öğretmeni tarafından günlük olarak veliye bildirilir.

İKA’da çocukların boy ve kilo gelişimleri düzenli şekilde ölçülür. Saç ve tırnak kontrolleri yapılır.

Öğrencilerden okula başlamadan detaylı sağlık raporu getirilmesi istenilir. Alerjik olduğu durumlara ise kayıt esnasında bilgi alınarak dikkat edilir.

Çocukların devamsızlığı için okul yönetimi haberdar edilmelidir. Bulaşıcı bir hastalık nedeniyle okula gelmeyen çocukların, hastalık sonrasında okula devamında sakınca olmadığına dair sağlık raporu getirmeleri gerekmektedir.

Sağlık ve Güvenlik

İKA'DA GÜVENLİK

Title Separator

İKA’da güvenlik hassasiyet gösterilen konulardan biridir. Okulumuzda, iç ve dış bölümlerin tamamı 24 saat kamera sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Aynı zamanda gün içerisinde ve gece okulumuz, kurum güvenlik ekibi tarafından düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Okulumuz çocukların güvenliğine uygun olarak düzenlenmiştir; tüm oyuncak ve materyaller emniyet açısından yüksek standarttadır. Çocukların oyun, öğrenme ve yaşam ortamları; keskin malzemelerden, zehirli ilaç ve maddelerden, yakıcı materyallerden ve yutulabilecek nitelikteki eşyalardan arındırılmıştır.

Çocuklar, kayıt esnasında ebeveynleri tarafından belirlenmiş ve kimlik bilgileri okul yönetimine verilmiş kişiler dışındakilere teslim edilmezler.

Çocuğu okuldan teslim alacak kişinin okul idaresi ve yetkili öğretmene önceden haber verilmesi gerekmektedir. Aksi hale teslim edilmesi mümkün değildir.