Hakkımızda

İKA Anaokulu’na Hoş Geldiniz

Title Separator

İKA Anaokulu olarak, Gözalan Grup çatısı altında, 3-6 yaş arasındaki çocuklar için özel bir yapılanmayla oluşturulmuş sistemimizle Edirne’de anaokulu eğitimi veriyoruz.

Okulumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır. Özel anaokulları için hazırlanan mevzuata uygun olarak çift dilli eğitim programıyla destekli eğitim vermektedir. Eğitim içeriklerimiz psikolog denetiminde hazırlanmıştır. Okulumuzun binası modern ve kaliteli bir eğitim anlayışı ile her türlü fiziksel ve teknolojik altyapıya sahiptir.

Sosyal Gelişim

Okulumuz, 240 metrekare iç alan ve 260 metrekare bahçeden oluşan fiziki yapıya sahiptir. İKA Anaokulu’nda eğitim sosyal gelişimin tüm aşamalarını kapsayacak şekilde planlanır.

Eğitim Sistemi

Okulumuzda çift dilli eğitim sistemi vardır. Sınıflarımızda tam zamanlı olarak 2 öğretmen (Okul Öncesi Öğretmeni ve İngilizce Öğretmeni) bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Programı, İngilizce ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. İngilizce programı “Avrupa Dil Portfolyosu” çerçevesinde yürütülüp yıllık program sonunda çocuklarımıza uluslararası geçerliliği olan portfolyo teslim edilir. Programlar yıllık, aylık ve günlük olarak oluşturularak her ay sonu veliler ile paylaşılmaktadır. Çocukların akademik, fiziksel ve psiko-sosyal gelişimleri düzenli olarak okul psikoloğu tarafından takip edilmektedir. Bale, ritim ve müzik, spor, sanat olmak üzere çocukların gelişimine katkı sağlayan çeşitli derslerimiz bulunmaktadır. Bu dersler uzman branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. Okul içi aktivitelerin yanı sıra, eğitim programında, ayın temasına uygun açık alan gezileri düzenlenmektedir.

Hakkımızda

İstanbul Kültür Anaokulu, Gözalan Grup çatısı altında, 3-6 yaş arasındaki çocuklar için özel bir yapılanmayla oluşturulmuş markasıdır.

Okulumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, özel anaokulları için hazırlanan mevzuata uygun olarak çift dilli eğitim programıyla destekli eğitim vermektedir. Eğitim içerikleri psikolog denetiminde hazırlanmıştır. Okulumuzun binası modern ve kaliteli bir eğitim anlayışı ile her türlü fiziksel ve teknolojik altyapıya sahiptir. Çocukların merak duygusunu ve hayal dünyalarını geliştirecek biçimde tasarlanmıştır. İKA Anaokulu; her çocuğun ayrı ve özel bireyler olduğunu gözeterek çağdaş, güvenilir ve eğitimde öncü bir kurum olmayı hedeflemiştir. Ailelerin okul öncesi çağındaki çocuklarını güvenle teslim edebileceği süpervizyon almış profesyonel kadrosu ile tam gün ve yarım gün olarak hizmet vermektedir.

Fiziki Yapı: İKA, 240 m2 iç alan ve 260 m2 bahçeden oluşan fiziki yapıya sahiptir. Konumu Edirne şehir merkezinde bulunup, ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. 3, 4, 5 yaş ve ilköğretime hazırlık (6) olmak üzere 4 grup vardır. Sınıflar 16 kişilik olup, toplam kapasite 79 öğrencidir. Kullanılan mobilya ve eğitim materyalleri güvenlik açısından, çocuk kullanımına uygun ve ergonomiktir. Bahçede oyun parkı, kum havuzu, mevsimsel tarım alanı ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır.

Eğitim Sistemi: Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. Çift dilli eğitim sistemi uygulanmakta olup, sınıflarımızda tam zamanlı olarak 2 öğretmen (Okul Öncesi Öğretmeni ve İngilizce Öğretmeni) bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Programı, İngilizce ağırlıklı olarak uygulanmaktadır. İngilizce programı “Avrupa Dil Portfolyosu” çerçevesinde yürütülüp, yıllık program sonunda çocuklarımıza uluslararası geçerliliği olan portfolyo teslim edilir. Programlar yıllık, aylık ve günlük olarak oluşturularak her ay sonu veliler ile paylaşılmakta ve akademik, fiziksel ve psiko-sosyal gelişim takipleri düzenli olarak okul psikoloğu tarafından takip edilmektedir. Bale, ritim ve müzik, spor, sanat olmak üzere çocukların gelişimine katkı sağlayan çeşitli branş dersler, alanlarının uzmanı olan branş öğretmenler tarafından verilmektedir. Okul içi aktivitelerin yanı sıra, eğitim programında, ayın temasına uygun açık alan gezileri düzenlenmektedir.

Günlük Süreçler: Okulumuz saat 07:45 itibariyle açılır, 18:30’da kapanır. Tam gün öğrencilerin eğitim saatleri 08:30-18:00, yarım günlük programa katılan öğrencilerin ise 08:30-13:30 arasındadır. 3 ve 4 yaş grupları için yarım gün ve tam gün programları uygulanmaktadır, 5 ve 6 yaş grupları tam gün programına dahil edilir.

Sabah kahvaltısı, meyve saati, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere; günde 2 ana ve 2 ara öğün yiyecekler, profesyonel mutfakta, aşçılar tarafından hazırlanarak taze ve sıcak servis edilir. Çocuklara paket ürün kesinlikle verilmemektedir. Hazırlanan yemekler 24 saat olası durumlarda kontrol edilmek amacıyla muhafaza edilir. Menüler diyetisyen tarafından hazırlanarak genel merkezden aylık olarak okula ulaştırılır. Hazırlanan menülerde mevsim meyve sebzeleri tercih edilir.

47 öğrenci, 4 okul öncesi öğretmeni, 4 İngilizce öğretmeni, psikolog, bale öğretmeni, sanat öğretmeni, müzik öğretmeni, spor öğretmeni, çocuk gelişimi stajyeri, ön büro personeli ve yardımcı bakıcı anne personeli mevcuttur.

Çift Dilde Eğitim

Çocuklar İKA Anaokulu’nda İngilizce ve Türkçe’yi akıcı bir şekilde konuşuyor.

Uzman Kadro

Alanında uzman öğretmen ve psikologlar ile geleceği hazırlıyoruz.

Ebeveyn Bilgilendirme Sistemi

Uygulamamız sayesinde okul ve ebeveyn arasında iletişim etkin bir şekilde devam ediyor.